FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Iwona Baryła i Joanna Łaskarzewska Centrum Integracji Polsko -Ukraińskiej PCK
Iwona Baryła i Joanna Łaskarzewska Centrum Integracji Polsko -Ukraińskiej PCK
Oksana Jaworska w Centrum Integracji Polsko -Ukraińskiej PCK
Oksana Jaworska w Centrum Integracji Polsko -Ukraińskiej PCK
Sala dla dzieci w Centrum Integracji Polsko - Ukraińskiej PCK
Sala dla dzieci w Centrum Integracji Polsko - Ukraińskiej PCK
Ukrainki w Centrum Integracji Polsko -Ukraińskiej PCK
Ukrainki w Centrum Integracji Polsko -Ukraińskiej PCK
Środek miasta z dużą ilością połączeń tramwajowych i autobusowych to dobre miejsce na stworzenie Centrum Integracji Polsko – Ukraińskiej w Szczecinie. Z takiego założenia wyszedł Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK przystępując do jego tworzenia. Dodajmy, że pomaganie uchodźcom i osobom potrzebującym wsparcia to jedno z wielu działań tej organizacji. Celem Centrum Integracji Polsko-Ukraińskiej jest m.in. adaptowanie, edukowanie i wsparcie dla cudzoziemców, którzy przyjechali do Polski w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy. W Centrum realizowane są szkolenia zawodowe, nauka języka polskiego oraz porady prawne i psychologiczne. Organizowane są spotkania integracyjne z polską społecznością. Podczas, kiedy mamy, babcie się uczą języka polskiego, dzieci znajdują opiekę w sali zabaw. Oksana Jaworska mówi o tym miejscu „Zrobione z miłością”. I tak też nazwała swój reportaż Małgorzata Furga. Zapraszamy dzisiaj po 22-ej.

O tym wyjątkowym miejscu opowiadają: Iwona Baryła Koordynatorka Centrum Integracji Polsko – Ukraińskiej w Szczecinie prowadzonego przez PCK, Oksana Jaworska, asystentka Koordynatorki Centrum i Halina Marczewska-Żurawska, lektorka języka polskiego oraz uczestniczki zajęć.

Audycja została zrealizowana w ramach projektu "Mniejszości pod polską flagą".
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej. Goście: Joanna Łaskarzewska dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Szczecinie, Iwona Baryła koordynatorka Centrum Integracji Polsko-Ukraińskiej w Szczecinie prowadzonego przez PCK oraz Małgorzata Furga – publicystka, autorka reportażu.
 

Zobacz także

2023-12-07, godz. 06:00 "Nasz głos" - reportaż Agaty Rokickiej To zaledwie 3 spotkania, tylko 9 godzin, a jak wielkie pokłady dobrej, kobiecej energii zostały uwolnione. "Siła kobiecej opowieści" - to hasło warsztatów… » więcej 2023-12-06, godz. 06:00 „ Sala bez Kabli” – reportaż Anny Kolmer Znaczący rozwój technologiczny sprawia, że coraz więcej zawodów w Polsce zanika. Ręczne wykonywanie pewnych rzeczy przestało się opłacać. Dlatego coraz… » więcej 2023-12-05, godz. 01:12 „W męskim świecie brody i tatuażu” – reportaż Małgorzaty Furgi Stowarzyszenie Broda i Tatuaż- Beard Clan to grupa specyficznych facetów. Wszyscy noszą brody i mają liczne tatuaże. Wywodzą się z 19 tysięcznej grupy… » więcej 2023-12-04, godz. 17:05 "Krzywda" nagrodzona książka Marka Stelara w Radiu Szczecin Kto odpowiada za śmierć Reginy Remus? "Krzywda" - nagrodzona książka Marka Stelara jeszcze przez kilka tygodni w Radiu Szczecin. Audiobook to kolejny kryminał… » więcej 2023-11-30, godz. 09:00 "Siga, siga" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "Siga, siga" - to nasz czas na refleksję, rozmowę i zabawę mówią Grecy, którzy odwiedzają co roku Dziwnów. Po II wojnie światowej, na terenie bazy wojskowej… » więcej 2023-11-29, godz. 03:23 „Opowieść na otwartej ranie” – reportaż Agaty Rokickiej. W słoneczny jesienny dzień w parku na Gumieńcach młodzi szczecinianie sadzili cebulki żonkili. Mieli trudne zadanie, bo ziemia była bardzo sucha i trudno… » więcej 2023-11-28, godz. 08:44 "Stać mnie na wiele" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Zbudował siebie od nowa, swoje talenty zamienił w moc. Artystyczne działanie daje mu siłę do życia. Fotografuje, pisze wiersze i teksty piosenek, śpiewa… » więcej 2023-11-23, godz. 06:00 "Portugalczyk ze Szczecina" - reportaż Małgorzaty Frymus Emanuel Salwador to koncertmistrz ze Szczecina i najpopularniejszy Portugalczyk w naszym mieście. Nad Odrę przywiodła bohatera dzisiejszego reportażu - miłość… » więcej 2023-11-22, godz. 06:00 „Nie żałuję” – reportaż Anny Kolmer Wietnamska diaspora w Polsce zaczęła kształtować się pod koniec lat 50 ub. wieku, kiedy to do naszego kraju zaczęli przyjeżdżać Wietnamczycy, chcący… » więcej 2023-11-20, godz. 23:00 „Odkrywcy Wyobraźni” Festiwal Czytania im. Wojciecha Pszoniaka - już od piątku w Książnicy Pomorskiej Przed nami święto literatury w Szczecinie, już w piątek rozpocznie się kolejny Festiwal Czytania "Odkrywcy Wyobraźni". Gośćmi XI edycji spotkań będą… » więcej
12345