Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Opozycyjne protesty dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Opozycyjne protesty dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Opozycyjne protesty dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Demonstracje odbyły się po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prymatu prawa polskiego nad unijnym.
Nie damy wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej - mówił na pl. Zamkowym przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. W Szczecinie na pl. Solidarności wtórowali mu marszałek województwa Olgierd Geblewicz i poseł PO Arkadiusz Marchewka.

- W limuzynie Kaczyńskiego wrzucają piąty bieg, wciskają gaz do dechy i pędzą na wschód, w stronę Łukaszenki, w stronę Putina, czyli tam, gdzie uczciwość, szacunek i rządy prawa, zastąpiły matactwo, pogarda i nieuczciwość - podkreślał z mównicy poseł Marchewka.

Nikt z rządzących przecież nie myśli o wyjściu Polski z Unii Europejskiej - komentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. Dodaje, że pod pretekstem polexitu zorganizowano kolejne antyrządowe protesty.

- To pretekst, który skądinąd warto zaznaczyć, został wyciągnięty już chyba w 2016 roku, kiedy po raz pierwszy ogłoszono, że Prawo i Sprawiedliwość wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej, a więc w tej chwili świętujemy chyba już pierwszą "pięciolatkę". To zadziwiające, że jeszcze tylu ludzi nie pojęło, że daje się złapać na haczyk zarzucony przez totalną opozycję - dodawał poseł Dobrzyński.

W Szczecinie przemawiali także poseł PO Artur Łącki, a także poseł PSL Jarosław Rzepa. Natomiast w Warszawie m.in. Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i obecnie europoseł Leszek Miller.

W stolicy w czasie zgromadzenia opozycji odbywała się kontrmanifestacja Wybieram Polskę zorganizowana przez prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza, gdzie wykrzykiwano m.in. niedawne hasło opozycji "Konstytucja".
Nikt z rządzących przecież nie myśli o wyjściu Polski z Unii Europejskiej - komentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. Dodaje, że pod pretekstem polexitu zorganizowano kolejne antyrządowe protesty.
W Szczecinie na pl. Solidarności wtórowali mu marszałek województwa Olgierd Geblewicz i poseł PO Arkadiusz Marchewka

Dodaj komentarz 13 komentarzy

Coś się chyba pomyliło, bo akurat w stronę wschodniej granicy to pędzą politycy totalnej opozycji, którzy urządzają sobie wycieczki w tamtym kierunku.
Oto Prawdziwi Patrioci! Serce rośnie....
PiS od lat, kłamiąc i oszukując, zohydza Polakom Unię Europejską, a jednocześnie wyłudzał z niej pieniądze.
Teraz PiS rozpoczął odłączanie Polski od unijnego systemu prawnego i rezygnuje z zasad demokratycznego państwa prawa, rozpoczynając POLEXIT.
Kaczyński, przemawiając do rolników stwierdził, że powinni łączyć się w grupy i wspólnie gospodarować. Czyli tworzyć spółdzielnie. Po rusku - KOŁCHOZY.
Marzy mu się taka totalitarna władza, jaką ma "ciepły człowiek" czyli Łukaszenka. I widok Polaków w kołchozach pracujących za miskę ryżu. I odpowiednik ZOMO, pilnujący, by dzieci kredą nie pisały brzydkich wyrazów o Partii.
Przeciwko temu protestowali wczoraj Polacy.
A gdzie się podziały koszulki z napisem "Konstytucja" ?.Banda chipokrytów ! .I jeszcze kto na czele tej zbieraniny geblewicz, naprawdę jest z kogo brać przykład !
rzetelność.. palce lizać - a Modzelewski, Wałęsa w Gdańsku, Frasyniuk we Wrocławiu.. ?! Podajecie jakby to "lewactwo" zorganizowało. A tak nie jest. Kto był, kto widział ten wie. Elektorat pisowski też widział.. ten co nie bierze 280mln... Zapewne nikt z was w tej rozgłośni nie zostanie po zmianie rządzących... nie przejdziecie testów...
Hej Patrioto, z tej całej swojej miłości do ojczyzny zapomniałeś nauczyć się swojego języka. Taki Patriota co to nawet ortografii nie potrafił się nauczyć...
"CIEMNY LUD" tłumnie wyraził swój sprzeciw przeciwko planom "KACZEJ DYKTATURY"
Szukałem długo najważniejszej wiadomości ale o dziwo znalazłem prawie że w archiwum. Na stronie czołowej już od samego rana brak najważniejszych wiadomości o wielkiej demonstracji za pozostaniem w UE. Radio Szczecin relacjonuje bzdury które plują na opozycję a na temat manifestacji minimum. Na tym polega manipulacja wiadomościami w której PIS na czele z Kurskim jest mistrzem. Wstyd RS. Tracicie resztki szacunku.
@ Wac ... O wielotysięcznych demonstracjach podają 24/h m.in. w TVN 24 więc po co lokalne Radio ma powielać te idiotyzmy !? Gdyby choć raz antyrządowe media "podały licznik Grodzkiego" ... Rozumiem w pełni flustrację Opozycji ale do tego jeszcze zastraszanie RS ; taka to właśnie Wasza Towarzysze wolność słowa o którą walczy niby TSUE !
Hipokryzja połączona z głupotą nad którą nie panujecie we własnym środowisku.
Trzeba mieć nieźle zryty lewacki łeb aby wystawiać na manifestacji tablicę (z fot.3) podczas kiedy Niemcy i Rosja dopinają NS2. Wy naprawdę nie widzicie swojej śmieszności ??!!
Rozumiem że manifestowało 90% robotników jakże docenionych po roku 90-tym m.in. przez Premiera Tuska , a nie emerytowany aparat bezpieczeństwa ; jakże niedoceniony i rozliczony przez tych ...sprawiedliwych z UE !!
Dzisiejsza UE ma tyle wspólnego z demokracja, co jej flaga z wartościami z okresu założycielskiego. Widać to w podejściu do krajów tzw. starej i nowej Unii.
A opłacana przez nia opozycja w PL, posłusznie realizuje scenariusz: ulica i zagranicą. Smutne i żałosne.
PATRZ dziadu z PO
jaki ciemny LUDEK wyszli na ulice !
ale bieda na całego tylko płkać i
kopać w d *** !
POPROSZĘ O REFERENDUM zrobimy weryfikacje !
obracają kota ogonem !
haha

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty