Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Prace na Odrze, w ramach których budowane są ostrogi, są kontynuowane. Informacja jakoby wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wstrzymał roboty są nieprawdziwe - mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.
Warszawski sąd, po rozpatrzeniu pozwu niemieckich organizacji ekologicznych, wydał niekorzystny wyrok dla inwestycji.

- Nie. Na razie nie mamy żadnych sygnałów wstrzymania prac na Odrze. Rzeczywiście taka informacja pojawia się w mediach. W ślad za pierwszą taką informacją ze strony niemieckiej, później niektóre redakcje, ale nie konsultując z nami, umieściły taką informację wprowadzając, w moim przekonaniu, w błąd opinię publiczną. Na dziś nasze prace są kontynuowane - zapewnia Duklanowski.

Kontrakt, który realizuje Budimex, zakłada odtworzenie i budowę nowych ostróg na rzece, które mają spowodować spiętrzenie wody i umożliwić żeglugę, przynajmniej lodołamaczom. Inwestycja jest warta 247 milionów złotych.
Informacja jakoby wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wstrzymał roboty są nieprawdziwe - mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty