Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

źródło: cbsp.policja.pl
źródło: cbsp.policja.pl
źródło: cbsp.policja.pl
źródło: cbsp.policja.pl
źródło: cbsp.policja.pl
źródło: cbsp.policja.pl
38 kilogramów różnego rodzaju narkotyków o czarnorynkowej wartości miliona 300 tysięcy złotych przechwycili w Szczecinie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.
Zatrzymano Michała O., który jest dilerem i członkiem narkotykowego gangu. To także znany raper, który występuje pod pseudonimem OG Olgierd. Jego niektóre utwory mają w Internecie po kilka milionów odsłon.

Zatrzymany w Szczecinie mężczyzna miał - w swoim mieszkaniu - magazyn różnego rodzaju narkotyków. Policjanci zabezpieczyli 18 kilogramów 3CMC - substancji podobnej do klefedronu. Mężczyzna handlował także marihuaną, której funkcjonariusze CBŚP znaleźli u niego 17 kilogramów, miał też blisko 3 kilogramy amfetaminy i kokainę.

Łącznie, gdyby na czarnym rynku sprzedał posiadane środki odurzające, mógł zarobić milion 300 tysięcy złotych. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli ponad 150 tysięcy złotych.

W szczecińskim wydziale Prokuratury Krajowej zatrzymany usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i obrotu znaczną ilością narkotyków. Trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Kim jest OG Olgierd?

Michał O. był już w przeszłości karany i jeszcze w ubiegłym roku odsiadywał wyrok w więzieniu. Wtedy inni raperzy, zorganizowali dla niego pomoc finansową. Akcja nosiła tytuł "Free OG Olgierd". Sprzedawano koszulki z tym hasłem, a cały dochód miał być przeznaczony na pomoc prawną dla rapera.

W stronie glamrap.pl o Michale O. czytamy: "OG Olgierd nie ma na koncie żadnej płyty, albo większego projektu. Popularność zyskał zaledwie kilkoma numerami. Udostępniony dwa lata temu numer "Speedy Gonzales" ma dzisiaj ponad 2 mln odsłon. Największą popularność przyniósł mu jednak wspólny kawałek z Belmondziakiem pt. "Message", który po dwóch latach dobija do 8 mln wyświetleń na Youtube".

OG Olgierd to bardzo tajemniczy raper. Nie ujawnia on swojej twarzy i zawsze można go zobaczyć w kominiarce. Prawdziwe personalia rapera także nie są znane.
Relacja Mariusza Pieśniewskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty