Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarze Pogoni pokonali Lecha Poznań 1:0 w sparingowym meczu rozegranym podczas zgrupowania w Opalenicy.
Był to udany debiut w roli trenera szczecińskiej drużyny Szweda Jensa Gustafssona. Zwycięskiego gola dla szczecińskiej ekipy w starciu z mistrzem Polski zdobył, po strzale zza pola karnego, Sebastian Kowalczyk. Portowcy mogli podwyższyć prowadzenie, ale dogodnych okazji nie wykorzystali Marcel Wędrychowski i Kacper Smoliński. Kolejorz również szukał swoich okazji do zdobycia wyrównującej bramki, ale dobrze spisywali się defensorzy portowej jedenastki.

Portowcy rozpoczęli kontrolne spotkanie z Lechem w składzie: w bramce Stipica a dalej Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos, Mata, Jean Carlos Silva, Dąbrowski, Kowalczyk, Drygas, Fornalczyk i Luka Zahović. Na boisku pojawili się także Wędrychowski, Kucharczyk, Stolarski, Smoliński, Malec, Szcześniak, Wawrzynowicz, Łęgowski, Klebaniuk, Mruk, Kostorz i Maciej Żurawski.

Mecz rozegrano w systemie 3 razy po 30 minut. Pogoń chce rozegrać jeszcze jedno spotkanie kontrolne podczas obozu, ale na razie nie znalazła rywala. Niewykluczone zatem, że skończy się jedynie na grze wewnętrznej. A zgrupowanie piłkarzy Pogoni w Opalenicy potrwa do 30 czerwca.
Relacja Artura Dyczewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty