Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kilkadziesiąt produkcji filmowych, warsztaty i konkursy. W szczecińskim Inkubatorze Kultury odbyła się konferencja programowa Szczecin Film Festival 2021.
Podczas wydarzenia przybliżymy wiele gatunków kina, atrakcyjnych dla różnych grup odbiorców - powiedziała Dana Jesswein, producentka Festiwalu.

- Mamy kino bardzo innowacyjne, poszukujące, przekraczające granice. To co jest dosłownie najnowsze na świecie i o czym warto rozmawiać w gronie krytyków specjalistów artystów. Mamy także pozycje dla odbiorcy, który lubi głośne tytuły i znane nazwiska. Jak na każdym festiwalu będą spotkania z twórcami. Przyjedzie do nas Arkadiusz Jakubik, Marta Malikowska, Mariusz Wilczyński i tradycyjnie Tomasz Raczek - mówi Jesswein.

Konkurs Europejski w ramach imprezy to już tradycja - zaznaczył dyrektor artystyczny Szczecin Film Festiwal, Bartosz Wójcik.

- Są to filmy dokumentalne. Jest to taki przegląd wszystkich ważnych tematów, które dotyczą całego świata. Ponieważ jest to konkurs europejski, filmy te kręcą albo twórcy europejscy albo w sposób producencki i filmy europejskie są w to zaangażowane. Natomiast same produkcje powstają na terenie całego świata - mówi Wójcik.

Festiwal rozpocznie się w przyszłą środę pokazem filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta" autorstwa Mariusza Wilczyńskiego. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej wydarzenia.
Relacja Pawła Szewłogi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty