Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Filozoficzna baśń "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego to jedna z najbardziej znanych historii na świecie. Opera na Zamku w Szczecinie na zakończenie sezonu przygotowała wersję baletową opowieści.
"Mały Książę" wyruszył w podróż po wszechświecie, by odnaleźć przyjaciela. Chłopiec odwiedza planety zamieszkałe przez dorosłych. Próbuje zrozumieć ich sposób myślenia oraz sens życia. Wędrówka Małego Księcia staje się drogą do odkrycia prawdziwych wartości oraz do poznania samego siebie. W Szczecinie tę historię powiada choreograficznie Lucyna Zwolińska.

- To będzie mój odczyt tego, co się dzieje w opowiadaniu. Chciałam to przełożyć na bardziej codzienny język, z którym wszyscy możemy się nawiązać. Moim zdaniem, książka to trochę lekcja pokory dla dorosłych, a drogowskaz dla dzieci. I to będzie zrobione raczej w tym kierunku - mówi Zwolińska.

Muzykę do przedstawienia skomponował włoski muzyk mieszkający w Polsce Gabriele Basilico. Premierowy spektakl w niedzielę o 18, kolejne we wtorek, środę i czwartek.
W Szczecinie tę historię powiada choreograficznie Lucyna Zwolińska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty