Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Boris Johnson. Fot. twitter.com/borisjohnson
Boris Johnson. Fot. twitter.com/borisjohnson
Jest policyjne dochodzenie w sprawie lockdownowych przyjęć na Downing Street. Scotland Yard przyjrzy się między innymi zachowaniu urzędującego premiera Borisa Johnsona.
Pod lupą policji znalazło się samo serce świata brytyjskiej polityki, a także szef rządu Zjednoczonego Królestwa.

- Mogę potwierdzić, że policja bada kilka zdarzeń, które miały miejsce na Downing Street i w dzielnicy rządowej Whitehall w ciągu ostatnich dwóch lat, w związku z potencjalnym złamaniem reguł epidemicznych - stwierdziła szefowa Metropolitan Police Cressida Dick.

Dodała, że opinia publiczna może liczyć na informacje na temat postępów dochodzenia i śledczy będą dzielili się najważniejszymi ustaleniami jeszcze w trakcie jego trwania.

Premier Johnson oskarżany jest o świętowanie urodzin podczas lockdownu. W ogrodzie w Kancelarii Premiera odbywały się też przyjęcia, a współpracownicy Borisa Johnsona byli na imprezie w przededniu pogrzebu księcia Filipa, męża królowej.

Lista oskarżeń jest długa. A zaraz na początku Boris Johnson i jego ludzie przekonywali, że zasad nie łamano.

"Dlaczego policja się tym nie zajmuje?" - takie pytanie od kilku tygodni stawiali jej krytycy. Niektórzy sugerowali, że szefostwo Metropolitan Police obawia się zadzierać z politykami rządzącymi krajem.

Cressida Dick kategorycznie temu zaprzeczyła.

- Działamy bez strachu i bez pobłażania - podkreśliła.

Brytyjczycy czekają na publikację raportu w sprawie lockdownowych przyjęć. Czekają szczególnie posłowie konserwatywni, wśród których narasta bunt przeciwko szefowi. Publikacja raportu miała nastąpić w tym tygodniu, ale niewykluczone, że w obliczu śledztwa policyjnego się opóźni.
Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty