Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pięciolatek z województwa warmińsko-mazurskiego złamał kwarantannę. Odpowiedzą za to jego rodzice.
Policjanci, którzy kontrolowali osoby objęte kwarantanną stwierdzili, że chłopca, który powinien przebywać w domu, nie ma na terenie gospodarstwa - poinformowała Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji. - Jak ustalili mundurowi, pięciolatek zamiast przebywać na kwarantannie w domu, za pozwoleniem rodziców pojechał z bratem ciągnikiem na pole, aby wykonać z nim zlecone prace.

Funkcjonariusze powiadomili o tym powiatowego inspektora sanitarnego, który wszczął postępowanie administracyjne. Dodatkowo skierowany będzie wniosek do sądu o ukaranie rodziców, którzy pozwolili chłopcu na ten wyjazd. Od wtorku kwarantanna jest skrócona do siedmiu dni. Osoby, które rozpoczęły odbywanie kwarantanny przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, odbywają ją na wcześniejszych zasadach, czyli muszą przebywać w izolacji 10 dni.
Policjanci, którzy kontrolowali osoby objęte kwarantanną stwierdzili, że chłopca, który powinien przebywać w domu, nie ma na terenie gospodarstwa - poinformowała Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty