Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Lewicowy dziennik anonsuje obszerny wywiad na pierwszej stronie tytułem "Putin jak Hitler". źródło: https://www.repubblica.it/
Lewicowy dziennik anonsuje obszerny wywiad na pierwszej stronie tytułem "Putin jak Hitler". źródło: https://www.repubblica.it/
Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica" przestrzega, że bierność wobec Rosji zagraża bezpieczeństwu całej Europy.
Lewicowy dziennik anonsuje obszerny wywiad na pierwszej stronie tytułem "Putin jak Hitler".

Polski premier przekonuje, że nie można dążyć do pokoju z Rosją za wszelką cenę ponad głowami Ukraińców, ani darzyć Rosji jakimkolwiek zaufaniem. Przypomina, że dotychczas wszelkie próby negocjacji z prezydentem Władimirem Putinem kończyły się upokorzeniem.

Wskazuje, że Rosja od dłuższego czasu prowadzi wojnę hybrydową przeciw Europie i próbuje ją destabilizować.

- Mam dla was radę. Nie łudźcie się, że Rosja w końcu się zatrzyma. Gdyby nie bohaterski opór Ukrainy, na Kremlu już kreślonoby plany najazdu na Warszawę, Tallinn, Wilno i Helsinki" - powiedział.

Polski premier przypomniał, że Adolf Hitler nie poprzestał na Austrii, Czechosłowacji i Polsce. Wskazał, że bierna postawa wobec Rosji może się skończyć pojawieniem rosyjskich czołgów w Warszawie, a potem w Berlinie.
Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty