Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. pixabay.com / FF16 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / FF16 (CC0 domena publiczna)
Spadło tempo rozwoju amerykańskiej gospodarki. To złe wiadomości w perspektywie globalnej ekonomii, na którą Stany Zjednoczone mają bardzo duży wpływ.
W trzecim kwartale 2021 roku gospodarka USA rozwijała się na poziomie dwóch procent - podała rządowa Agencja do Spraw Ekonomii i Analiz Rynku. Przed wakacjami spodziewano się lepszych wyników. Wysoce zakaźny wariant koronawirusa Delta, chaos w łańcuchu dostaw, braki pracowników, powolne powstawanie nowych miejsc pracy i wyższe ceny zaważyły na spowolnieniu. Wcześniej ekonomiści przewidywali, że w tym okresie gospodarka rozwijać się będzie na poziomie sięgającym blisko 3 procent.

Te nie najlepsze dane mają też związek ze spadkiem w ostatnim czasie wydatków konsumenckich. Specjaliści podkreślają jednak, że są optymistami w perspektywie ostatniego kwartału 2021 roku. Zaufanie konsumentów powróciło, a przypadki Covid nie są już na alarmującym poziomie. Obecnie, nawet wysoka inflacja, nie odstrasza Amerykanów od wydatków, co jest znakomitym prognostykiem poprawy sytuacji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty